Nasze konie

W naszym stadzie posiadamy  konie huculskie, konie małopolskie i araby. Każdy znajdzie coś dla siebie :)

 

PERŁA  (2003) 

Klacz huculska

Dojrzała klacz, na której grzbiecie wiele osób postawiło swoje pierwsze kroki w jeździectwie, w tym także w skokach. Perła mimo swojej niewielkiej wysokości potrafi skoczyć dość wysokie przeszkody. Jest żwawa oraz łatwa do prowadzenia, dobrze reaguje na sygnały.

Matka między innymi Precla.

Klacz po pozytywnie zdanej ścieżce huculskiej

 

 

PLAMA (2011)

klacz huculska

Piękna klacz o łagodnym charakterze, łatwa do prowadzenia. Świetnie radzi sobie w terenie, ale równie dobrze sprawuje się podczas lekcji na ujeżdżalni. Nie należy do koni bardzo szybkich, wychodzi z założenia,że spieszyć należy się pomału ;-), ale przy tym nigdy nie odmawia przejścia do szybszego chodu przy zastosowaniu odpowiednich sygnałów.

Klacz po pozytywnie zdanej ścieżce huculskiej- próba dzielność koni huculskich.

Matka Plamsona.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIRAGO (2006)

koń mały

Żwawy koń, który świetnie odnajduje się jako czoło zastępu. Chętny do współpracy z człowiekiem, ładnie skacze niewielkie przeszkody, ale zdecydowanie najlepiej radzi sobie w terenie, gdzie nic nie jest mu straszne. Niezastąpiony w kilkudniowych rajdach. Ze względu na większą budowę ciała i siłę często nosi męskie grono jeźdźców.

Typ łakomczucha ;-)

 

NEFRYT (2008)

hucuł

Silny,odważny, żwawy koń. Chodzi zarówno w rajdach kilkudniowych, jak i w jazdach rekreacyjnych. Z przyjemnością skacze przez przeszkody. Poprzez konsekwencję i cierpliwość można się z nim szybko dogadać i dostrzec w nim bardzo fajnego konia.

 

PADWA (2008)

klacz huculska

Odważna, o łagodnym usposobieniu, łatwa do prowadzenia. Idealna do nauki jazdy konnej oraz do wyjazdu w pierwszy teren w swoim życiu. Idealnie nadaje się do wprowadzenia do jeździeckiego świata. Jej bujna grzywa przyciąga wielu „ końskich fryzjerów”.

Klacz po pozytywnie zdanej ścieżce huculskiej.

  

 

 

 

PAWANA (2008)

klacz huculska

Wszechstronna klacz, której niestraszne są przeszkody zarówno w terenie jak i na placu.

Jak przystało na „końską kobietkę” zdarza się jej mieć humorzaste dni, aczkolwiek i w tym czasie poprzez cierpliwość i konsekwencję można się z nią dogadać.

Klacz po pozytywnie zdanej ścieżce huculskiej.

Matka Pokera.

 

  

 

 

EDGAR (2014)

hucuł

Sympatyczny, bardzo ładny wałach. Ze względu na młody wiek jest stopniowo wprowadzany w „dorosłość”, Sporo już potrafi, ale wciąż jeszcze wiele musi się nauczyć. Jest bezproblemowy w kontaktach z człowiekiem oraz w codziennej obsłudze, ogromny z niego milusiński.

dla zaawansowanych

 

 

PEŁNIA (2011)

klacz huculska

Charakterna, żwawa, chętnie skacze przez przeszkody. Radzi sobie zarówno dobrze w terenie jak i na placu. Koń bardzo ambitny. Ulubienica oraz podopieczna naszej Zosi.

  

 

 

 

ARENA (2007)

klacz małopolska

Ambitny koń dla ambitnego jeźdźca, z dobrą techniką skoku.

Koń, który potrzebuje czasu aby zaufać nowo poznanej osobie. Jest delikatna i łagodna oraz przy tym bardzo żwawa.

dla zaawansowanych

 

  

 

 

 

HARPAGAN (2011)

wałach sp

Spokojny, łagodny, kontaktowy, lubiący odrobinę pieszczot. Bez problemu odnajduje się podczas jazd terowych jak i również na ujeżdżalni. Nie należy do wybitnych skoczków lecz z niedużymi przeszkodami radzi sobie całkiem nieźle.

dla zaawansowanych

  

 

 

 

 

JANDA (2012)

klacz małopolska

Wyjątkowy i urodziwy koń. Niestraszne jej żadne przeszkody w terenie, chętnie idzie jako czoło zastępu. Przeszła już parę rajdów kilkudniowych, również pod przewodnikiem grupy. Stopniowo zaczyna swoją przygodę ze skokami.

dla zaawansowanych

 

 

 

 

 

ERBIEG (2007)

wałach czystej krwi arabskiej

jak na araba przystało koń o niesamowitej wrażliwości i nietuzinkowym charakterze. Obecnie chodzi na hackamore stąd oddawany jest do jazdy  zaawansowanym jeźdźcom, o spokojnej ręce i łydce. Koń którego trzeba "poznać" ale kto raz spróbuje- zakocha się na zawsze. Raczej do jazdy terenowej i rajdowej niż na padoku.

dla zaawansowanych

  

 

 

 

 

DUMA

klacz małopolska

Spokojna, łagodna i bardzo delikatna. Bezproblemowa w terenie, pojętna na padoku. Dobrze i chętnie skacze pod doświadczonymi jeźdźcami o stabilnej ręce i prawidłowym, pewnym dosiadzie.

dla zaawansowanych

 

 

 

 

ESTRIL (2014)

wałach czystej krwi arabskiej

Ciekawski i odważny, ale przy tym bardzo delikatny. Wymaga od jeźdźca dobrego i pewnego dosiadu, a przy tym spokojnej i lekkiej ręki. Świetnie radzi sobie w bieszczadzkich terenach.

Chętnie współpracuje z człowiekiem

dla zaawansowanych

 

 

 

 

EMIKON (2014)

wałach czystej krwi arabskiej

Piękny koń, przedstawiający” bukiet”  cech konia czystej krwii arabskiej, wyróżniający się rybim okiem. Mimo swojego młodego wieku jest bardzo odważny, chętnie poznaje nowe rzeczy. Radzi sobie świetnie w terenie. Chętnie współpracuje z człowiekiem, nie sprawia żadnych problemów przy codziennych czynnościach pielęgnacyjnych. Nie pogardzi drobnymi pieszczotami ze strony człowieka- “milusiński z niego” ;)

dla zaawansowanych

 

 

MILET (2014)

wałach czystej krwi arabskiej

Siwy arabek o łagodnym usposobieniu. Świetnie radzi sobie sobie w jazdach terenowych z osobami o pewnym dosiadzie i lekkiej ręce. Mimo młodego wieku chętnie idzie jako czoło zastępu.

dla zaawansowanych

 

NEFERI (2014)

wałach czystej krwi arabskiej

Drobny  o wyjątkowej urodzie konia czystej krwii arabskiej. Posiada łagodny charakter, potrzebuje chwili żeby zaufać nowo poznanej osobie, ale poprzez odpowiednie podejście łatwo go do siebie przekonać. Szybko skrada serca.

Doskonale radzi sobie w terenie z osobami zaawansowanymi.

dla zaawansowanych