Organizujemy kilkudniowe rajdy konne po Bieszczadach. Trasy prowadzą przez najdziksze i niedostępne tereny Bieszczadów. Po drodze można zobaczyć pozostałości po nieistniejących wsiach, ruiny cerkwi, osobliwości przyrody, zwierzynę, w tym niedźwiedzie i wilki. Trasy biegną nad Zalewem Solińskim, przez połoniny aż po granicę z Ukrainą.

 

Przebieg rajdu

Każdy z uczestników rajdu powinien posiadać umiejętności jazdy stępem, kłusem i galopem oraz podstawowej obsługi konia (czyszczenie, siodłanie). Większą część trasy pokonuje się stępem i kłusem ze względu na warunki jazdy oraz czas jazdy.

Siodła jakimi dysponujemy to siodła westernowe i angielskie.

Dziennie jedziemy 6-9 godzin, co oznacza około 5-7 godzin w siodle, pozostały czas jest przeznaczony na popasy.

Czasem zdarza się, że na pewnych odcinkach trasy trzeba prowadzić konia w ręku.

Nasze konie to w większości hucuły – rasa wywodząca się z Karpat wschodnich - wytrwałe, stworzone do jazdy w ciężkim górzystym terenie. Są to konie łagodne i spokojne. Wysokość w kłębie 140-145 cm. Pomimo niedużego wzrostu bez problemu unoszą na grzbiecie ciężar do 100 kg. Sprawnie poruszają się po wąskich górskich ścieżkach. Oprócz hucułów posiadamy również konie rasy małopolskiej, które również mogą się stać uczestnikami rajdu. Są to konie większe, przeznaczone raczej dla grona doświadczonych jeźdźców dorosłych. Udźwigną każdy ciężar, przejdą każdą trasę równie dzielnie co hucułki. 

Podczas rajdu bagaże uczestników są codziennie przewożone przez samochód, który jedzie z rajdem – oczywiście nie tą samą trasą. Dlatego nie trzeba ograniczać ilości zabieranych rzeczy.

Czas trwania rajdu zależy od uczestników może wynosić od 2 dni do tygodnia. Trasę wybieramy indywidualnie, biorąc pod uwagę możliwości jeździeckie uczestników, ich poziom zaawansowania, wiek i predyspozycje. Trasę rajdu można skrócić lub zmienić w zależności od czasu jakim dysponujemy i tego co chcemy zobaczyć.

 

Część trasy biegnie wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej.

Podczas rajdu pokonujemy wiele naturalnych przeszkód takich jak strome zjazdy i podjazdy, liczne przejazdy przez potoki i rzeki, podmokłe tereny, a także przeprawy przez zwalone drzewa – i jeżeli tylko nie będziemy przeszkadzać naszym konikom to poprowadzą nas bezpiecznie przez Bieszczady.

Minimalna ilość osób to 4, maksymalna 10. Uczestnikami mogą być również dzieci w wieku od 14 lat z rodzicami – wymagane ubezpieczenie (we własnym zakresie).

Pierwszy dzień rajdu to trasa w okolicach Lutowisk, nocleg w naszej stadninie, umożliwia to poznanie konia, dobór siodła - w razie jakichkolwiek niedogodności można dokonać zmian przed wyjazdem w dalsza trasę.

Gwarantujemy przewodnika oraz tłumacza podczas całego rajdu.